Поліція Іспанії застосувала силу, щоб розігнати учасників масових акцій протесту, які виступають за незалежність Каталонії.

Про це повідомляє El Pais.

Наголошується, що зіткнення між правоохоронцями сталися біля будівлі управління національної поліції Барселони.

Всього близько 350 тисяч людей вийшли на вулиці Барселони 26 жовтня для участі у протестах у зв'язку з винесенням верховним судом вироку 12 каталонським політикам, причетним до проведення референдуму про незалежність у 2017 році.

Раніше повідомлялось, що у столиці Іспанії Мадриді близько 20 тисяч людей взяли участь в акції мітингу із закликом тимчасово зупинити автономію Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії, проте результати голосування не визнала жодна країна світу.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії. Пучдемон та низка лідерів Каталонії покинули країну.

14 жовтня 2019-го деяких лідерів Каталонії іспанський суд засудили до 9-13 років тюрми. Це спричинило масові акції протесту у регіоні.

Міжнародний ордер на арешт Пучдемона Верховний суд Іспанії видав 14 жовтня. Пучдемон здався бельгійській владі 18 жовтня.

18 жовтня президент Каталонії Жоакім Торра заявив, що домагатиметься нового референдуму про незалежність.

Також 18 жовтня стало відомо, що колишній глава Каталонії Карлес Пучдемон здався бельгійській владі після того, як Іспанія видала новий міжнародний ордер на його арешт.

Поділитись: