Білий дім не знав про завершення розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року. Про це заявила прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс.

Вона також стверджує, що Білий дім не отримував доповіді про завершення цього розслідування, яке тривало майже 2 роки.

«Ми раді, що вони зробили це (направили доповідь у генпрокуратуру). Будемо сподіватися, що вони закінчать з усім цим швидше», — сказав адвокат Трампа Рудольф Джуліані у коментарі Politico.

Напередодні стало відомо, що Мюллер завершив розслідування і передав підсумкову доповідь генпрокурору США Вільяму Барру.

Представниця генпрокуратури Керрі Купек сказала, що досі доповідь Мюллера бачили лише кілька людей.

На сьогодні відомо:

  • Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: