Суд в місті Слуцьк (райцентр за 100 км від Мінська) призначив двом чоловікам 10 діб арешту за участь у масовому заході. Але вони лише дарували квіти жінкам, які стояли у ланцюгу солідарності 13 серпня.

Про це повідомляє місцеве видання Слуцька «Інфа-Кур'ер».

Судове засідання було відкрите, але на нього нікого не пустили через те, що проходило воно у відділку міліції, а не в суді.

Адвокат затриманого Дмитро Лозовик, над яким сьогодні був суд, назвав рішення суду політично вмотивованим. Він заявляє, що в заході брали участь дівчати, а підзахисний дарував їм квіти та у самому заході не брав участі.

«Логіки та права тут немає. Тут політика», — підсумував адвокат.

Читайте також матеріал нашої журналістки Вікторії Рощини про те, як у Білорусі затриманим шиють організацію масових заворушень.

Що відбувається у Білорусі

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинила жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.

14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються. Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Поділитись: