У Білорусі опозиційні ЗМІ повідомили про затримання після наймасштабнішого протесту в історії країни, влада заперечує

У Білорусі опозиційні ЗМІ повідомили, що після наймасштабнішої в історії країни акції протесту у Мінську силовики почали затримувати людей. Водночас, Міністерство внутрішніх справ країни заперечує затримання.

Зокрема, Telegram-канал NEXTA Live повідомив, у центрі білоруської столиці затримали декількох людей.

«Повідомляють, що біля столичного ГУМу тихарі схопили декількох осіб, затягли в бус і відвезли в невідомому напрямку», — йдеться у повідомленні.

Крім того, видання Euroradio повідомило, що «затримання відбуваються як у центрі міста, так і на околицях у дворах будинків».

Водночас російська агенція ТАСС повідомила, що у МВС заявили, що під час сьогоднішніх акцій протесту в Мінську затримань і подій не було.

Зауважимо, 16 серпня відбулась наймасштабніша акція протесту у Мінську, на яку прийшли, за різними оцінками, 200-300 тисяч людей.

До цього Лукашенко влаштував мітинг у Мінську на свою підтримку (на який звозили бюджетників), під час якого звинуватив Україну у вимогах провести нові вибори, а також наговорив купу інших гучних дурниць.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.

Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі і не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

У зв'язку з цим Лукашенко декілька разів дзвонив Володимиру Путіну, аби отримати «гарантії безпеки».