У білоруському місті Жодино на 540 рублів (5800 гривень) оштрафували 75-річну Іраіду Міско через участь «незареєстрованих масових акціях». На одному з фото, яке в суд направила міліція, жінка тримає біло-червоний мармелад.

Про це повідомляє білоруське видання Ex-press.

У суд передали шість протоколів щодо участі у протестах. На одному з засідань жінка розповіла, що вона кандидатка сільськогосподарських наук і понад 40 років займалася наукою. Після президентських виборів 9 серпня вона вийшла на протест із біло-червоно-білим прапором для того, щоб висловити свою громадянську позицію.

У суді правоохоронці надали фотографії та відео з Іраідою. На одному зі знімків, жінка тримає біло-червоно-білий мармелад.

«Це вона так висловлює протест. Зефіром», — заявив у суді капітан міліції Євгеній Семашко.

Суд зобов'язав 75-річну жінку сплатити 540 білоруських рублів штрафу. Також міліція заявила Міско, що у них «є й інші протоколи». До неї додому вже приходили з обшуками та вилучили комп'ютер.

Що відбувається у Білорусі?

Вже третій місяць у країні тривають масові протести через офіційні результати президентських виборів, за якими з великим відривом переміг Олександр Лукашенко. Учасники протестів, як і низка країн Євросоюзу, США, Велика Британія, Канада та Україна, не визнають цих результатів. Натомість протестувальники у Білорусі закликають визнати президентом опозиціонерку Світлану Тіхановську.

Традиційно, наймасовіші протести у Білорусі припадають на неділю. Силовики розганяють протестувальників світло-шумовими гранатами, водометами та гумовими кулями. Багато учасників акцій затримують за «порушення громадського порядку». 12 жовтня МВС Білорусі попередило, що силовики зможуть використовувати бойову зброю проти протестувальників через нібито радикалізацію мітингів.

З 26 жовтня у Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк після невиконання самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком вимог «Народного Ультиматуму» Світлани Тіхановської. Вона висунула три вимоги Лукашенку: оголосити про відставку, припинити насилля на вулицях і звільнити всіх політв’язнів. У разі невиконання цих вимог протестувальники планували почати страйк усіх підприємств, блокування всіх доріг та влаштувати обвал продажів у державних крамницях. 

Поділитись: