У Білорусі у справі «Білгазпромбанку», у якій фігурує опонент президента Олександра Лукашенка на майбутніх виборах Віктор Бабарико, затримали колишнього директора Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю країни.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Громович очолював департамент із січня 2002 року до листопада 2006 року. У 2012 році Громович став членом ради директорів російського «СтарБанку», якому в Білорусі належав «ІнтерПейБанк». Але в 2015 році акціонери вирішили ліквідувати цю фінансову установу після того, як Нацбанк відкликав у «ІнтерПейБанку» всі ліцензії.

Загалом, у справі «Білгазпромбанку» з початку червня затримали понад 20 людей, зокрема, головний фігурант цієї справи Бабарикота його син.

Нагадаємо, 18 червня правоохоронці Білорусі назвали Віктора Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи.

Зранку цього ж дня Віктора разом із його сином Едуардом затримали білоруські силовики. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції. Наразі Бабарико та його син перебувають під арештом.

Бабарико є головним опонентом Лукашенка на виборах.

Поділитись: