У Великій Британії обирають нового прем’єр-міністра. На посаду претендують колишній мер і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон і чинний глава МЗС Джеремі Хант.

Як пише ВВС, голосування за кандидатів проходило серед 160 тисяч членів Консервативної партії. Результати голосування будуть відомі сьогодні 23 липня. Офіційно є переможець стане прем'єр-міністром у середу, 24 липня.

Ексміністр закордонних справи Британії та колишній мер Лондона Борис Джонсон є головним претендентом на посаду прем'єра Великої Британії, яку досі обіймала Тереза Мей.

Раніше Борис Джонсон заявив, що в разі обрання на пост глави уряду не має наміру платити Євросоюзу відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Заступник міністра закордонних справ Великої Британії Алан Дункан подав у відставку у переддень ймовірного обрання Бориса Джонсона на посаду глави Консервативної партії та прем’єр-міністра. Дункан часто критикував заяви Джонсона: він зазначив, Brexit без угоди «матиме катастрофічні наслідки для британської економіки».

Поділитись: