Заступник міністра закордонних справ Великої Британії Алан Дункан подав у відставку у переддень ймовірного обрання Бориса Джонсона на посаду глави Консервативної партії та прем’єр-міністра.

Відповідного листа Дункан уже подав чинній прем’єрці Терезі Мей. 

Дункан часто критикував заяви Джонсона, агентство Reuters зокрема зазначає про розбіжності в поглядах політиків щодо Brexit. Кандидат на посаду прем’єра Британії наполягає на обов’язковому виході країни з ЄС — з угодою чи без — до 31 жовтня. Водночас проєвропейськи налаштований Алан Дункан називає таку позицію «неприпустимою», адже Brexit без угоди «матиме катастрофічні наслідки для британської економіки».

Минулого тижня, не погоджуючись із поглядами Джонсона, якому пророкують крісло прем’єра, пішла у відставку і міністерка культури Британії Марго Джеймс. Також про намір залишити свої посади у разі перемоги Бориса Джонсона заявили й міністр фінансів Філіпп Гаммонд та міністр юстиції Девід Гауке. 

Результати голосування за нового главу Консервативної партії та прем’єр-міністра Великої Британії мають оголосити 22 липня. Наступного дня мають офіційно оголосити ім’я нового прем’єра. 

Нагадаємо, ексміністр закордонних справи Британії та колишній мер Лондона Борис Джонсон є головним претендентом на посаду прем'єра Великої Британії, яку досі обіймала Тереза Мей. Його єдиний конкурент — чинний міністр закордонних справ Джеремі Хант.

Раніше Борис Джонсон заявив, що в разі обрання на пост глави уряду не має наміру платити Євросоюзу відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: