У Британії госпіталізували поліцейських, які розслідували отруєння екс-розвідника РФ Скрипаля

У Великій Британії госпіталізували двох поліцейських, які розслідували справуотруєнняекс—співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.

У Великій Британії госпіталізували двох поліцейських, які розслідували справу отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.

Як повідомив журналіст ВВС Тому Сімондс в Twitter, обидва поліцейських мають ті ж симптоми, що і отруєні Скрипаль з дочкою: свербіж в очах і проблеми з диханням. Пізніше він також уточнив, що один зі співробітників поліції все ще залишається в лікарні.

Раніше глава МЗС Британії Борис Джонсон попередив РФ про можливі санкції, якщо буде доведено причетність Москви до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

Інцидент з отруєнням Скрипаля стався 4 березня в місті Солсбері, приблизно о 16:15 (14:15 за Києвом). Скрипаль разом з жінкою ж перебував в торговому центрі Maltings. З ним була його донька.

Спочатку обом стало погано, потім їх госпіталізували з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Медики припускають, що колишнього шпигуна отруїли фентанілом — потужним опіоїдним анальгетиком. Сергій Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані.

У Кремлі заявили, що не знають про причини інциденту з колишнім працівником російської розвідки.

Колишній співробітник Головного розвідувального управління РФ Сергій Скрипаль, якого госпіталізували з отруєнням у Великій Британії, нещодавно звертався в поліцію.

Скрипаль, полковник військової розвідки РФ на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у Євросоюзі, Секретній розвідувальній службі Британії.

Екс-розвідник отримав притулок у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.