Світ

У МЗС Британії пригрозили РФ санкціями, якщо виявлять причетність Москви до отруєння екс-розвідника

7 березня, 2018 03:12
Світ/У МЗС Британії пригрозили РФ санкціями, якщо виявлять причетність Москви до отруєння екс-розвідника
Зберегти
Вигляд
Глава МЗС Британії Борис Джонсон попередив РФ про можливі санкції, якщо буде доведено причетність Москви до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Глава МЗС Британії Борис Джонсон попередив РФ про можливі санкції, якщо буде доведено причетність Москви до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Про це повідомляє Sky News.

Джонсон зазначив, що наразі не хотів би «ні на кого вказувати пальцем», однак наголосив, що причетні не уникнуть відповідальності.

«Я кажу урядам по всьому світу, що жодна спроба забрати невинне життя на території Британії не уникне санкцій і не залишиться непокараною», — заявив міністр.

Він додав, що Британії «можливо, знову доведеться переглянути санкційний режим стосовно Росії».

Міністр наголосив, що якщо Росія причетна до інциденту з колишнім шпигуном РФ, «дуже важко уявити, як відбудеться представництво Великої Британії на Чемпіонаті світу».

Нагадаємо, у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

Інцидент з отруєнням Скрипаля стався 4 березня в місті Солсбері, приблизно о 16:15 (14:15 за Києвом). Скрипаль разом з жінкою ж перебував в торговому центрі Maltings. Ймовірно, з ним була його донька.

Спочатку парі стало погано, потім їх госпіталізували з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Медики припускають, що колишнього розвідника отруїли фентанілом — потужним опіоїдним анальгетиком.

Сергій Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані. Напередодні отруєння Скрипаль звертався в поліцію.

У Кремлі заявили, що не знають про причини інциденту з колишнім працівником російської розвідки. 

Скрипаль, полковник військової розвідки РФ на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у Євросоюзі, Секретній розвідувальній службі Британії.

Екс-розвідник отримав притулок у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини