Світ

У Чехії не синтезували і не зберігали «Новичок» — прем'єр

7 травня, 2018 17:32
Світ/У Чехії не синтезували і не зберігали «Новичок» — прем'єр
Зберегти
Вигляд
Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш спростував заяву президента країни Мілоша Земана про те, що в Чехії синтезували та тестували отруйну речовину «Новичок».

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш спростував заяву президента країни Мілоша Земана про те, що в Чехії синтезували та тестували отруйну речовину «Новичок».

Про це повідомляє «Радіо Прага».

Повідомляється, що глава уряду провів зустріч з очільниками Інформаційної служби безпеки (BIS) і військової розвідки на які обговорили наявність на території Чехії отруйної речовини «Новичок».

За підсумками зустрічі чиновники зробили заяву, що в Чехії не виробляли, не синтезували і не зберігали речовину типу «Новичок».

У чеському Міноборони розповіли, що синтезували «Новичок»  в країні для цілей хімічного захисту лише в мікроскопічно малій кількості, яка не могли опинитися за межами лабораторії.

Раніше президент Чехії Мілош Земан розповів, що в його країні виготовлялася і випробовувалася отруйна речовина «Новичок».

Нагадаємо, видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

Згодом з'явилась інформація, про знесення корпусів філії Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології у російському місті Шихани Саратовької області. Це установа, де за даними британських ЗМІ, ймовірно могли виробляти отруту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини