У Росії заявляють, що у лабораторії Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології в місті Шихан Саратовської області ніколи не зберігалася хімзброя, в тому числі газ «Новичок».

У Росії заявляють, що у лабораторії Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології в місті Шихан Саратовської області ніколи не зберігалася хімзброя, в тому числі газ «Новичок».

Про це заявив колишній глава держкомісії з хімроззброєння Михайло Бабич, передає «Інтерфакс».

«Ця лабораторія не входила в спектр нашої роботи. Всі бази, де зберігалася хімічна зброя, відомі, Шихани до них не належать», — сказав Бабич.

«У Саратовській області був об'єкт, але не в Шиханах», — переконує він.

Раніше видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова раніше заявила, що досліджень з розробки хімічних речовин з кодовою назвою «Новичок» у Росії чи СРСР ніколи не було.

Нагадаємо, 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile