У центрі Чернігова археологи виявили поховання та рештки забудови 11-12 ст.

Про це повідомив археолог Ігор Ігнатенко на своїй сторінці Facebook.

Так, проїжджаючи проспектом Перемоги, археолог помітив, що будівельники ведуть роботи з перекладання тротуарів біля «Діамонд-клубу» без повідомлення про це археологів.

«Підняв галас. Завдяки підтримці небайдужих людей із департаменту культури, відділу охорони пам’яток археології Чернігівської обласної ради, підприємства «Старожитності Полісся», Лівобережної археологічної експедиції Інституту археології НАН України, вдалося призупинити роботи з реконструкції тротуару до проведення зачищення й фіксації археологічних об’єктів на цій ділянці», — зауважив Ігнатенко.

За його словами, початок робіт продемонстрував, що на цьому місці був могильник, можливо курганний. Потім тут існувала житлова чи господарча забудова вже у 13 ст. Культурний шар цієї доби був знищений при попередніх реконструкціях, але ґрунт із цього шару трапляється у перевідкладеному вигляді у пізніших перекопах, причому кераміки пізнішої за 13 ст. взагалі немає, схоже, що до того часу як у 20 ст. стали організовано вивозити сміття на полігони, тут не було інтенсивної людської діяльності. Під час робіт археологи виявили поховання, можливо, 11-12 ст. Збереглися цвяхи від труни й ніж поряд, що свідчить про ймовірність захоронення заможного на той час чоловіка.

«Розкопане поховання відноситься десь до 12 ст. Біля нього виявлені сліди паркану й будівель того ж періоду», — прокоментував археолог.

Нагадаємо, У Києві на Поштовій віднайдена частина вулиці часів Київської Русі. 21 червня 2018 року Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору про будівництво торговельно-розважального центру.

27 червня 2018 року під Міністерством культури вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. 5 липня 2018 року Рада закликала уряд створити музей на Поштовій площі.

22 травня частина вулиці часів Київської Русі на Поштовій площі у Києві стали пам’яткою археології та історії національного значення.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile