Війна

У Чорне море увійшов бойовий корабель ВМФ РФ

Андрій Клименко
Війна/У Чорне море увійшов бойовий корабель ВМФ РФ
Зберегти
Вигляд
lead
У Чорне море 9 січня увійшов бойовий корабель Північного флоту РФ. Про це повідомив експерт благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко.

Йдеться про ракетний протичовновий есмінець «Североморск» (619), проект «Фрегат».

Клименко додав, це вперше за часи окупації Криму до Чорного моря зайшов «не просто десантний корабель іншого флоту РФ, а не Чорноморського, а корабель, що відносять до основної ударної сили ВМФ РФ у дальній морській зоні».

8 січня американський десантний корабель прибув до румунського порту на Чорному морі.

Раніше, 19 грудня 2018 року, розвідувальний корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) зайшов у порт Одеси.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини