Війна / Безпека

Корабель британського Королівського ВМФ зайшов у порт Одеси

Одеський морський порт
Війна/Безпека/Корабель британського Королівського ВМФ зайшов у порт Одеси
Зберегти
Вигляд
Розвідувальний корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) зайшов у порт Одеси.

У прес-службі Одеського морського порту повідомили, що домовленість про візит судна була досягнута між українською та британською сторонами 21 листопада. Тоді глава Міноборони Сполученого Королівства Гевін Вільямсон заявив, що Британія направить у Чорне море корабель «для забезпечення свободи судноплавства в регіоні».

Корабель HMS Echo (H87) прийнято на озброєння у 2003 році, його довжина — 91 метр, ширина — 17 метрів, водотоннажність — 4 тисячі тонн. Судно призначене для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів та десантних операцій. Воно оснащене багатопроменевим ехолотом і численними датчиками для збору військових даних. Корабель також має озброєння — 20 мм гармату і 7,62 мм кулемет.

Нагадаємо, 18 грудня цей корабль зайшов у Чорне море.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини