ENRU

У Дагестані ФСБ шантажувала представника ЛГБТ з метою відправки в Сирію — «Кавказский Узел»

Гей з Республіки Дагестан став жертвою шантажу з боку спецслужб.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню «Кавказский Узел».

26-тирічний Руслан, прізвище якого видання не розголошує через загрозу його безпеці, повідомив, що йому погрожували розкрити інформацію про його сексуальну орієнтацію, вимагаючи поїхати до Сирії для «завдання».

За словами Руслана, це сталося 2013 року в Дербенті. До нього під'їхав автомобіль, і люди в цивільному попросили його проїхати з ним для недовгої бесіди.

Руслан зазначив, що йому довелося сісти в машину. «По тону спілкування я зрозумів, що вони зі спецслужб. Думаю, з ФСБ», — розповів Руслан.

Після цього його відвезли до готелю в центрі міста. Там розпитували про знайомих і сусідів, показували фотографії знайомих та незнайомих йому людей.

Після того, як він відмовився відповідати на подальші запитання, йому показали відеоролик, на якому він зображений разом зі своїм знайомим геєм.

«Це відео особистого характеру, воно було знято будинку у мого знайомого, з яким я був на цьому відео. Я про існування цього відео не знав. Після того, як мені показали це відео, мені сказали, що в моїх інтересах співпрацювати з ними, якщо я не хочу, щоб всі люди, чиї номери у мене є в телефоні, і всі друзі в «ВКонтакте» дізналися про те, хто я такий», — розповів хлопець.

Як відео виявилося у спецслужб, Руслан не знає. За його словами, він не знав, що його знімали. З чоловіком, який також зображений на відео, Руслан зв'язався через півроку. Він розповів, що йому погрожували вбивством, а його родині довелося виїхати з Дагестану.

У ході бесіди з'ясувалося, що Руслана хочуть відправити до Сирії.

«Коли я почав відмовлятися, вони сказали, щоб я не переживав, що вони все це розуміють, що в Туреччині і потім в Сирії мене зустрінуть їхні люди і проведуть. Вони не сказали, це люди з Росії або місцеві, але сказали, що мене всьому навчать», — зазначив він. 

Руслан додав, що представники спецслужб наполягали на поїздці, однак після його відмови почали погрожувати тюремним ув'язненням до 20 років. Коли Руслан, за його словами, запитав, за що, йому відповіли, що «знайдуть за що».

Після цього Руслан випив води, в яку, за його словами, підмішали отрути, від якої у нього запаморочилось свідомість. Руслан погано контролював свої дії, але запам'ятав, що коли  перебував у півсні, йому намагалися всунути в руку пістолет.

«Я відчував у цей момент, що його не можна брати в руки, але сил у мене не було, я був ніби паралізований. Але мені здається, я зміг його відштовхнути», — розповів хлопець.

Руслан повідомив, що на роздуми йому дали п'ять днів, а після цього пообіцяли знову з ним зв'язатися.

Не чекаючи цього терміну, Руслан прийняв рішення втекти з країни. Спочатку він поїхав до Азербайджану, а після цього до Туреччини, де перебуває і зараз. Гроші на переїзд йому зібрали родичі. За словами Руслана, вони про його сексуальну орієнтацію не знають. Він розповів їм лише про те, що йому погрожували відправкою в Сирію.

Нагадаємо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Пізніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель попросила президента Росії Володимира Путіна втрутитися в ситуацію з переслідуванням геїв в Чечні.

Спікер парламенту Чечні Магомед Даудов, якого правозахисники запідозрили в причетності до катування геїв, відкинув звинувачення на свою адресу та заявив, що він «категорично проти цього», адже вважає нетрадиційну сексуальну орієнтацію «ознакою виродження будь-якого народу».

У травні правозахисники повідомили про евакуацію з Чечні 43 представників ЛГБТ. Також Литва видала візи двом гомосексуалам з Чечні. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram