ENRU

Правозахисники повідомили про евакуацію з Чечні 43 представників ЛГБТ

Правозахисники мають намір домагатися надання зарубіжними країнами віз для кількох десятків гомосексуалів з Чечні, яких евакуювали з республіки.

Про це повідомили у прес-службі правозахисної організації «Російська ЛГБТ-мережа», передає «Інтерфакс».

«Ми вивезли 43 людини з Чечні в різні регіони Росії. В інтересах безпеки вивезених людей ми не називаємо ці регіони. Ми чекаємо допомоги від європейських держав з візами, щоб вивезти всіх евакуйованих за кордон. Дев'ять із 43 вже знаходяться за кордоном», — сказав співрозмовник агентства.

В які країни вивезли геїв, в організації не повідомляють.

«Це різні країни, ми ведемо переговори, як мінімум, з п'ятьма країнами про видачу віз. Йдуть переговори про відкриття гуманітарних коридорів для представників ЛГБТ-спільноти», — заявили в організації.

За словами правозахисників, «Російська ЛГБТ-мережа» не має представництв в Чечні і раніше ніколи щільно не працювали з проблемами ЛГБТ-спільноти в республіці.

«Ми стикаємося з труднощами на кожному етапі роботи. До нас є недовіра з боку потерпілих, які перебувають в психологічно складній ситуації. Багато з цих 43 осіб в Чечні виявилися в незаконному ув'язненні, піддавалися тортурам», — стверджують в організації.

Представник організації зазначив, що геїв в Чечні, за деякими даними, почали затримувати з кінця грудня 2016 року — початку січня 2017 року, а звернення потерпілих в «Російську ЛГБТ-мережу» стали надходити незадовго до початку активного обговорення ситуації в Чечні в ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що Литва видала візи двом гомосексуалам з Чечні

На початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні. До того ж, три французькі ЛГБТ-асоціації поскаржилися в Міжнародний кримінальний суд на Кадирова через переслідування геїв у республіці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram