УКРАЇНА

У Держбюро розслідувань призначили на посади перших переможців конкурсу

17 серпня, 2018 00:06
УКРАЇНА/У Держбюро розслідувань призначили на посади перших переможців конкурсу
Зберегти
Вигляд
lead
Перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Зазначається, що 42 переможці конкурсу на посади в центральному апараті Бюро склали присягу 16 серпня.

«Серед них — головні та провідні спеціалісти управлінь та відділів Бюро: правового забезпечення, міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій, режимно-секретної роботи та захисту інформації, внутрішнього аудиту, кадрової роботи та державної служби тощо», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

«Стосовно переможців на посади слідчих вже розпочалися спеціальні перевірки органами державної влади. Це обов’язкова процедура, яку перед призначенням мають пройти всі кандидати на посади слідчих. Перевірятиме СБУ, Національна поліція, Міністерство оборони, Міністерство юстиції, НАЗК та інші органи. Як тільки перевірка закінчиться і якщо вона буде позитивна, слідчих буде призначено на посади», — зазначив директор Бюро Роман Труба.

Нове Державне бюро розслідувань мало запрацювати в Україні до 20 листопада 2017 року. Ця вимога прямо прописана в Кримінально-процесуальному кодексі. Однак більш ніж за півтора року народні депутати, урядовці й члени конкурсної комісії не створили умов для своєчасного і повноцінного запуску цього надважливого органу.

У підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його недопустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

Пов`язані новини