У Держдепартаменті США заперечують, що Україну просили не критикувати угоду з Німеччиною щодо «Північного потоку-2»

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле заперечив, що адміністрація Джо Байдена закликала Україну не критикувати майбутню угоду з Німеччиною щодо «Північного потоку—2», щоб не псувати відносини.

Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Шолле запевнив, що Сполучені Штати не тиснуть на Україну щодо американсько-німецької угоди.

«Україна — демократична країна, у неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності», — сказав чиновник.


Що передувало?

Видання Politico з посиланням на анонімні джерела повідомило, що адміністрація Байдена закликала українських колег не критикувати майбутню угоду з Німеччиною про «Північний потік-2». Американці навіть нібито пригрозили, що критика погіршить відносити між Києвом та Вашингтоном.

В Офісі президента заявили, що питання щодо «Північного потоку-2» є лише частиною відносин між Україною та США, і навіть воно до кінця ще не вирішене.

Про угоду між США та Німеччиною повідомляли Reuters, Bloomberg, WSJ. Вони писали, що за угодою Німеччина буде готова ввести санкції проти Росії, але якщо та буде використовувати «Північний потік-2» як зброю проти України.

WSJ писало, що найближчим часом про угоду повідомлять офіційно.


Дерека Шолле також запитали, чи відповідає дійсності інформація про те, що США і Німеччина погодили перелік заходів із підтримки України на тлі фінальної станції будівництва трубопроводу.

«Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність», — зазначив радник.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.