Путін прийняв запрошення відвідати Олімпіаду в Пекіні. Суд заборонив йому з'являтися на Іграх до кінця 2022 року
Президент Росії Володимир Путін прийняв запрошення лідера Китаю Сі Цзіньпіна відвідати зимові Олімпійські ігри в Пекіні. Спортивний арбітражний суд (CAS) заборонив йому та іншим високопосадовцям РФ відвідувати Олімпіади до кінця 2022 року. Але залишив лазівку в рішенні.
Про рішення Путіна повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, пише «Интерфакс».
Він зазначив, що Сі Цзіньпін запросив Путіна ще 28 червня, коли лідери країн погодили спільну заяву у зв'язку з 20-річчям російсько-китайського Договору про добросусідство, дружбу та співробітництво.
«Під час розмови президент Володимир Путін із задоволенням прийняв запрошення Сі Цзіньпіна відвідати зимові Олімпійські ігри в лютому 2022 року», ㅡ заявив Лавров.
У грудні минулого року Спортивний арбітражний суд у Лозанні заборонив приїжджати на чемпіонати світу та Олімпійські ігри президентові РФ, членам російського уряду й парламенту та адміністрації президента Росії. Це рішення діє два роки, тобто до 16 грудня 2022 року.
Але CAS також передбачив винятки: високопосадовці РФ можуть приїхати на захід попри заборону, якщо їх особисто запросить президент або прем'єр-міністр країни, де захід відбувається; якщо представник влади є членом МОК або МПК; якщо посадовець сам є спортсменом-учасником спортивного заходу або членом команди.
З чим пов'язане це рішення?
Спортивний арбітраж виніс своє рішення щодо спору Російського антидопінгового агентства та Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).
У грудні 2017 року російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Південній Кореї через допінг-скандал. Тоді приблизно 300 російських спортсменів запідозрили у вживанні допінгу.
У 2019 році Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) відкрило понад сотню справ щодо російських спортсменів, яких підозрюють у використанні допінгу на Олімпіаді в Сочі. 9 грудня 2019 року Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чотири роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних турнірах, зокрема в Олімпіадах і чемпіонатах світу.
Такі санкції проти Росії пов’язані з тим, що після часткового відновлення статусу російського антидопінгового агентства РФ мала передати WADA дані Московської антидопінгової лабораторії з пробами російських спортсменів — Російська антидопінгова агенція (РУСАДА) зробила це, але експерти WADA виявили, що хтось несанкціоновано вніс серйозні зміни у них. Доступ до даних був лише у вищих спортивних посадовців РФ.
Згодом РУСАДА оскаржила рішення WADA у Спортивному арбітражному суді.
- Поділитися: