Світ

У Франції Amazon звільнила трьох співробітників через підтримку «жовтих жилетів»

Le Parisien
Світ/У Франції Amazon звільнила трьох співробітників через підтримку «жовтих жилетів»
Зберегти
Вигляд
Компанія Amazon звільнила щонайменше трьох співробітників через підтримку протестів «жовтих жилетів». Про це повідомила російська газета Le Parisien. За даними видання, роботодавець звинуватив їх в «публічних закликах заблокувати склади підприємства» і «порушення принципів лояльності».

В Amazon підтвердили факт звільнення, однак наголосили, що рішення компанії «не пов'язане з політичними поглядами працівників складу».

Як зазначає Le Parisien, співробітників звільнили після того, як у головному офісі Amazon простежили за публікаціями працівників у соцмережах.

В Amazon пояснили, що люди залишали заохочувальні коментарі під постом, присвяченому акції «жовтих жилетів».

Також, за даними Amazon, працівники закликали заблокувати склад компанії на півночі Франції і давали поради учасникам протестного руху.

Колишній співробітник компанії розповів Le Parisien, що через місяць після публікації дописів у соцмережі компанія деактивувала його електронний пропуск, а офіційно його сповістили про звільнення через «серйозну помилку».

Компанія Amazon у коментарі журналістам відзначила, що перед ухваленням рішення щодо звільнення співробітникам відправили «близько 10 повідомлень». «Ці люди були звільнені за порушення умов контракту. Ніхто не обмежував їх право на вираження політичних позицій», — повідомили в компанії.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини