Світ / Європа

У Франції «жовті жилети» провели акції у десятий тиждень від початку протестів: є затримані

Reuters
Світ/Європа/У Франції «жовті жилети» провели акції у десятий тиждень від початку протестів: є затримані
Зберегти
Вигляд
У Франції у суботу, 19 січня, відновились протести «жовтих жилетів» — відтак учасники акцій протестують десятий тиждень. У Парижі мітинги пройшли без конфліктів, утім поліція затримала 42 учасників акції.

У Парижі участь у протестах взяли близько 7 тисяч людей. Вулиці столиці та інших міст Франції патрулюють правоохоронці.

«Макрон, іди у відставку», — вигукували учасники акції.

Зазначається, що у Парижі поліція затримала 42 протестувальника. Також у Бордо унаслідок зіткнень з поліцією затримали 49 учасників акції, повідомляє BFMTV.

Крім того, у французькому місті Рейн між мітингувальниками та поліціянтами стались сутички. Також одну учасницю акції госпітувалізували через приступ астми. Двоє правоохоронців під час сутички постраждали, повідомляє 20 minutes.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини