У Гонконзі протестувальники підпалили міст біля тунелю «Крос-Харбор», тривають сутички

Демонстранти в Гонконзі підпалили пішохідний міст біля в’їзду в автомобільний тунель «Крос—харбор» під протокою Вікторія.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Міст з’єднує станцію метро Хун-Хом і Політехнічний університет, студенти якого беруть участь в протестах. Вони намагаються утримувати блокаду кількох доріг, в тому числі і «Крос-Харбора» — найжвавішого з трьох підводних тунелів, що пов’язують острів Гонконг з материковою частиною міста. Через безперервні протести тунель закритий вже кілька днів.

Як зазначає газета, вогонь поширюється неконтрольовано. Поки невідомо, чи знаходяться на мосту люди. Тим часом поліція оточила територію кампусу університету, намагаючись таким чином не допустити виходу демонстрантів за її межі.

11 листопада поліція на протестах в Гонконзі відкрила вогонь по мітингувальниках, в результаті чого одна людина отримала поранення. Антиурядові демонстрації тривають вже шостий місяць.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку протестувальники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».