У Гонконзі 7 вересня почалися нові протести у відповідь на заходи безпеки поліції в аеропорту, який протестувальники намагалися заблокувати.

Демонстрації спрямовані проти силового розгону мітингувальників протягом трьох місяців протестів у Гонконзі, повідомляє The Guardian.

Напередодні вночі поліцейські розігнали демонстрацію в районі Монкок, застосувавши сльозогінний газ.

Понад 100 людей зібралися біля станції метро «Тунг Чунг» неподалік аеропорту. Між протестувальниками та правоохоронцями, живим щитом стали громадяни старшого віку, щоб не допустити загострення протистояння.

Пізніше поліцейський спецназ атакував протестувальників з різних боків, щоб розігнати натовп. Крім того, поліцейські обшукали авто, припарковані поруч із метро, ─ багато водіїв підвозили мітингувальників, бо станцію метро закрили.

Десятки протестувальників влаштували сидячий протест у торговельному центрі поруч із метро біля затоки Цзюлун. Подібна акція відбулася в універмазі в окрузі Сатхінь, а поруч із метро «Ханг Фа Цюн» зібрався невеликий мітинг.

Протестувальники вимагають від уряду Гонконга призначити незалежний орган, який би розслідував надмірне застосування сили поліцією від самого початку протестів у червні 2019 року. 

Нагадаємо, 4 вересня лідерка Гонконгу Керрі Лем оголосила про можливість скасування поправок до законопроєкту про екстрадицію, який би дозволив екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Саме ця ініціатива в червні спричинила масові протести в місті.

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроект про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю який, як вважають протестувальники, спрямований проти дисидентів, що втекли із материкового Китаю в Гонконг.

Раніше, 1 вересня, тисячі учасників антиурядових протестів, що тривають у Гонконзі уже третій місяць, заблокували дороги та рух громадського транспорту до головного аеропорту.

29 серпня активісти у Гонконзі влаштували масовий перегляд документального фільму про Революцію гідності 2014 року в Україні «Зима у вогні» 29 серпня.

Нагадаємо, перша акція відбулася 9 червня 2019 року. Вона стала найбільшою демонстрацією з моменту переходу Гонконгу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей.

Під час протестів 31 серпня поліція застосувала сльозогінний газ, гумові кулі й водомети. Учасники протестів використовували пляшки з горючою сумішшю.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: