29 серпня активісти в Гонконзі влаштували покази українського документального фільму «Зима у вогні». Стрічка показує 93-денний період зими 2013–2014 років під час Революції Гідності.

Про це пише Kyiv Post.

Стрічку показали на 40 різних майданчиках міста. Документальний фільм проектували на стіни чи на екрани, які принесли містяни.

«Ми натхненні документальним фільмом «Зима у вогні» і тим, як люди в Україні почали страйк, щоб боротися за свою свободу», — сказав один із лідерів протестів Джошуа Вонг.

Раніше, 30 серпня, у Гонконзі затримали двох активістів і лідерів протестів Джошуа Вонга й Агнес Чоу. Того ж дня їх відпустили під заставу. Активіста Енді Чана, засновника Гонконзької національної партії, затримали 29 серпня в аеропорту Гонконгу під час спроби полетіти до Японії. 

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроєкт про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Але згодом, коли законопроєкт відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ. 

Так, зокрема 22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей.

Нагадаємо:

  • 9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.
  • «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні
  • Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.
  • Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій.
  • 15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін». Але демонстранти не покинули вулиць.
Поділитись: