У міжнародних експертів та української громадськості не було претензій до новообраних голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич та її заступника Євгена Крука.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила членкиня Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

«Я б хотіла провести паралель із Верховним судом, конкурс до якого проводили два роки тому. Тоді судді Верховного суду теж орали головою суду Валентину Данішевську. Вона мала до того суддівський досвід, потім працювала експертом на різноманітних проектах. Тобто обрали кандидатуру, до якої також не було претензій громадськості… Насправді, ми теж маємо розуміти, що голова чи то Верховного чи то Антикорупційного суду — це обличчя цього суду. Тож зрозуміло, що якщо на цю посаду обирається людина до якої є питання, то страждає репутація всього органу», — зауважила Чижик.  

За її словами, правильність рішення щодо обрання керівництва Антикорсуду можна буде оцінити після перших кількох місяців роботи установи.

«Перед Оленою Танасевич зараз дуже великі виклики стоять. Я навіть не знаю чи радіти за неї чи ні, тому що зараз на неї дуже багато завдань організаційних і з налаштування роботи суду буде покладено», — додала членкиня Громадської ради доброчесності.

Нагадаємо:

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

Поділитись: