Понад сотню харків‘ян та активістів громадських організацій вийшли на акцію протесту під відновлений бюст Жукова, вимагаючи прибрати його.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Активісти скандували «Ні рекомунізації!», «Маршалу смерті місце на кладовищі історії!», «Жуков кат, а не герой!» та інше. Бюст захищала колона поліції, біля постаменту також зібралися прихильники Жукова, які сперечалися з учасниками акції. Утім мітинг відбувся спокійно.

Активісти зазначили, що вони «не піддадуться впливу (міськголови Харкова — ред.) Генадія Кернеса та його провокацій проти націоналістично налаштованих харків’ян» і не будуть знову зносити пам`ятник, проте свою позицію продовжать відстоювати.

Нагадаємо, 2 червня у Харкові протестувальники знесли пам'ятник маршалу СРСР Георгію Жукову, який стояв неподалік від Палацу спорту, де мав відбутись з’їзд партії «Довіряй ділам» (партія очільників Харкова Геннадія Кернеса та Одеси Геннадія Труханова).

Своєю чергою, Кернес заявив, що відновить пам'ятник, а поліція відкрила провадження за фактом знесення бюста.

Президент Володимир Зеленський закликав владу Харкова обговорити з громадськістю ситуацію з пам'ятником Жукову.

Пізно ввечері 13 червня поліція влаштувала обшуки у харківських активістів В’ячеслава Дуди та Максима Зінченка у справі про знесення бюста радянському маршалу Жукову.

А 11 липня місцева влада в порушення закону про декомунізацію повернула бюст Жукова на постамент.

Кернес заявив, що в разі повторення ситуації влада Харкова знову відновить пам'ятник Жукову.


Автор: Марія Вовк

Поділитись: