УКРАЇНА

У Генпрокуратурі пояснили перевірку в Департаменті спецрозслідувань

11 липня, 2018 16:30
УКРАЇНА/У Генпрокуратурі пояснили перевірку в Департаменті спецрозслідувань
Зберегти
Вигляд
У Генеральній прокуратурі прокоментували перевірку в Департаменті спеціальних розслідувань, яку керівник Департаменту називав втручання у діяльність.

У Генеральній прокуратурі прокоментували перевірку в Департаменті спеціальних розслідувань, яку керівник Департаменту назвав втручанням у діяльність.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У ГПУ спростували інформацію про те, що перевірка була позаплановою, та заявили, що її призначили відповідно до плану першочергових заходів на 2-й квартал 2018 року

«Така перевірка проведена також у Головному слідчому управлінні ГПУ», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Крім того, в Генпрокуратурі заперечили слова керівника Департаменту Сергія Горбатюка про те, що члени комісії з перевірки намагалися зафіксувати лише факт відмови їм в допуску до справ Департаменту.

«Члени цієї групи не просили керівництво Департаменту «підписати документи про відмову в допуску комісії до перевірки», не намагалися «записати факт відмови», а навпаки, аргументовано протягом тривалого часу переконували у необхідності її проведення, пояснюючи обґрунтованість зазначеної планової перевірки, відповідність її чинному законодавству», — заявили в ГПУ.

6 липня Сергій Горбатюк повідомив Громадському, що до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який в ГПУ хотіли реорганізувати, прийшла позапланова перевірка, призначена генпрокурором Юрієм Луценком.

За словами Горбатюка, перевірку не пустили до Департаменту, адже призначені Луценком люди не змогли надати відповідних документів щодо плану їхньої перевірки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Горбатюк раніше заявляв, що керівництво Генпрокуратури через реорганізацію Департаменту спецрозслідувань намагається ліквідувати «незручний» для нього орган.

За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

Раніше в ефірі Громадського керівник Деепартаменту спецрозслідувань сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Пов`язані новини