Комітет державної безпеки Білорусі (КДБ) стверджує, що на опозиційну кандидатку у президенти Світлану Тіхановську готували замах.

Про це повідомляє «Подъем».

У відомстві кажуть, що запобігли замаху на головну конкурентку Олександра Лукашенка. Фактично у КДБ повторили заяву самого Лукашенка про те, що отримали від штабу Тіхановської повідомлення, що вони побоюються за життя кандидатки та бояться провокацій.

«Перед цим в МВС по лінії боротьби з екстремізмом перехопили повідомлення, що потрібна «сакральна жертва. Відправник вже встановлений і найближчим часом буде затриманий», — сказав очільник КДБ Валерій Вакульчик.

Він додав, що за дорученням Лукашенка відправив 120 спецпризначенців для охорони об'єднаного штабу.

Фортеця в облозі

Лукашенко продовжує розігрувати карту начебто іноземного впливу на опозицію і заявляє, що країну він «не дасть розірвати». Після нічних протестів він розповів, що протестувальниками керували через телефонні дзвінки з-за кордону, зокрема з Великої Британії, Польщі та Чехії. Керує протестами, за словами Лукашенка, Чехія. Чому саме Чехія, а бог його знає, вочевидь, просто треба знайти крайнього.

Це стандартна практика авторитарних правителів (а Лукашенко при владі 26 років) зберігати владу, розповідаючи населенню про внутрішні або зовнішні загрози, від яких захистити країну може тільки він один, авторитарний правитель.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: