УКРАЇНА

У Харкові під консульством Росії вимагали звільнити українських політв’язнів

28 травня, 2018 20:01
УКРАЇНА/У Харкові під консульством Росії вимагали звільнити українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
У Харкові кількадесят місцевих мешканців вийшли на акцію протесту під Генеральне консульство Росії, вимагаючи звільнення українських політв’язнів

У Харкові кількадесят місцевих мешканців вийшли на акцію протесту під Генеральне консульство Росії, вимагаючи звільнення українських політв’язнів.

Про це повідомляє телеканал ОТБ.

Учасники акції вийшли на акцію з прапорами України та плакатами «Free Sentsov». Вони вигукували «Ні — поліцейській державі», «Свободу політв’язням» та «ФСБ — головний терорист».

Під будівлею консульства присутні поліція та Національна гвардія.

За словами одного з учасників акції, голови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, «безглуздість обвинувачення Сенцова розуміють у всьому світі». Він вважає, що подібні акції у всьому світі мають дати результат.

«Загальне враження у людей, що влада справді робить недостатньо, активних дій не спостерігається, бажано, щоб було більше. Зараз питання українських політв'язнів в Росії стоїть доволі гостро в міжнародній політиці. Я дуже сподіваюсь, що це буде результативним. Олега Сенцова мають випустити», — заявив Захаров.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Ув’язнений у РФ після акції «Он вам не Димон» Станіслав Зимовець 28 травня оголосив голодування на підтримку Сенцова.

Ув'язнений в РФ екс-охоронець Яроша Олександр Шумков також оголосив голодування на знак солідарності із Сенцовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

У Києві на відкритті фестивалю «Молодість» підтримали політв'язня Сенцова. У Запоріжжі та Миколаєві провели акції на підтримку Сенцова й Кольченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини