Світ

Ув’язнений у РФ після акції «Он вам не Димон» оголосив голодування на підтримку Сенцова

28 травня, 2018 19:44
Світ/Ув’язнений у РФ після акції «Он вам не Димон» оголосив голодування на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Росії ув’язнений через нібито «насильство» на акції «Он вам не Димон» у березні 2017 Станіслав Зимовець оголосив безстрокове голодування на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

У Росії ув’язнений через нібито «насильство» на акції «Он вам не Димон» у березні 2017 Станіслав Зимовець оголосив безстрокове голодування на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомляє «Медиазона» з посиланням на адвокатку міжнародної правозахисної групи Світлану Сідоркіну.

Зимовець почав голодувати 28 травня, таким чином підтримуючи Сенцова, який станом на цей день голодує вже 15 діб та вимагає звільнити усіх українців-політв’язнів у Росії.

Зимовця в липні 2017 року засудили до 2 років та 6 місяців колонії загального режиму. Його звинуватили у «безпечному для життя та здоров’я насильстві щодо представника влади».

На думку слідства, 26 березня у центрі Москви Зимовець кинув цеглину у спину командира ОМОНа. Сам Зимовець не визнає провини.

Раніше ув'язнений в РФ екс-охоронець Яроша Олександр Шумков також оголосив голодування на знак солідарності із Сенцовим.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

У Києві на відкритті фестивалю «Молодість» підтримали політв'язня Сенцова. У Запоріжжі та Миколаєві провели акції на підтримку Сенцова й Кольченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини