У Києві люди вийшли на акцію для пітримки українських моряків у РФ
Фото:

Сашко Шевченко/Громадське

На Майдані Незалежності у Києві люди вийшли на акцію, аби підтримати 24 українських моряків, яких захопили росіяни під час виходу з Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Про це повідомляє журналіст Громадського з місця події.

За його словами, на акції зібралося трохи більше ста людей. Вони вигукують імена кожного з 24 моряків, яких утримують у Росії та закликають інших підтримувати українських громадян, яких тримають у російських СІЗО.

У людей в руках державні прапори, військово-морський прапор України, плакати, а також паперові кораблі.

У Києві люди вийшли на акцію для пітримки українських моряків у РФ
Фото:

Сашко Шевченко/Громадське

Акцію організували три політичні партії: «Українська галицька партія», «Сила Людей» і «Демократична Сокира».

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

Міжнародний трибунал завершив слухання у справі моряків, рішення планують оголосити 25 травня.

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: