У Києві ніч на 12 липня була найспекотнішою за майже 100 років

Температура повітря у Києві вночі з 12 на 13 липня не спадала нижче 22 градусів за Цельсієм. Це рекордний показник за останні 99 років.

Про це повідомили експерти метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Там зазначили, що попереднє рекордне значення у +21,4°C фіксували у 1922 році. Новий рекорд побив цю позначку на 0,6°C.

Загалом із початку року в Києві вже зафіксували 21 температурний рекорд. Наприклад, 25 червня 2021 року у столиці було найспекотнішим за останні 64 роки (середньодобова температура повітря становила +28,3°C). Тоді також максимальна температура повітря після півдня піднялася до +35,4°C, перевищивши попередній рекорд для цього дня у 1885 році на 0,4°C.

Чому на Землі стає спекотніше?

Головною причиною є накопичення вуглецевих викидів в атмосфері, які створюють так званий парниковий ефект: пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини ХХІ століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення врожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими ж, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.