Оболонський суд Києва притягнув до адміністративної відповідальності батьків двох учнів та призначив їм штраф у розмірі 850 гривень.

Як повідомили в поліції, до управління із заявою звернулись батьки учня четвертого класу.

Вони повідомили, що двоє однокласників знущаються з їхнього сина: «принизливо жартують, ображають, вчиняють бійки та псують шкільні речі. Через це хлопчик категорично відмовлявся ходити у школу».

Працівники сектору ювенальної превенції Оболонського управління поліції відвідали школу, в якій навчаються діти, та провели розмову з учасниками конфлікту та їхніми однокласниками. Там встановили, що знущання тривали протягом 4 місяців. Поліцейські склали два адміністративні протоколи на батьків винуватців.

Штраф у 850 гривень батьки мають виплатити за порушення статті 173-4, ч. 3.(Булінг (цькування) учасника освітнього процесу).

Це не перше притягнення до відповідальності через булінг. У квітня 2019-го суд оштрафував матір підлітка, який побив та ображав однолітка. У лютому 2019-го вперше оштрафували за новим законом про булінг:суд визнав винною дівчину, яка виставляла приватні фото іншої у своєму Instagram. Крім того, 4 березня на Хмельниччині школяра притягнули до відповідальності за булінг щодо вчителя.

Верховна Рада схвалила законопроект про протидію булінгу у першому читанні у жовтні 2018 року, в цілому закон про протидію булінгу схвалили 18 грудня минулого року. У січні 2019-го президент Петро Порошенко підписав закон про штрафи за булінг і він набув чинності.

За даними організації «STUDENA», 63,9% вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі.

У серпні 2018 Міністерство юстиції України розпочало інформаційну кампанію#СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Закон України визначає, що «булінг» (цькування) – це дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві. У тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи. Або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю.

Поділитись: