Аудит Київської міської клінічної лікарні №17 показав, що з 24 апаратів штучної вентиляції легенів лише 2 можна використовувати для порятунку людей, хворих на коронавірус.

Про це з посиланням на незалежний експертний аудит Київського волонтерського штабу заявив радник міського голови Києва Максим Бахматов.

За його словами, у звіті аудиту йдеться про те, що хоч і загальна кількість апаратів ШВЛ — 24, з них 8 є неробочими.

«Робочих 16, з них 10 не відповідають вимогам та не мають режимів для лікування пацієнтів з гострим респіраторним дистрес синдромом, яким може ускладнюватись COVID-19. Залишається 6, 4 з них працюють на ургент і не можуть бути залучений для лікування COVID-19. Бо інші екстрені випадки, на жаль не пішли на карантин. І ось ми вже бачимо як 24 апарати ШВЛ перетворились на 2», — написав Бахматов.

Також він зазначив, що на доукомплектування лікарні потрібно ще понад 10 мільйонів гривень (зокрема на закупівлю додаткових апаратів ШВЛ та іншого медобладнання).

«Без цього всього обладнання надати якісну допомогу неможливою. Йдемо далі. Не робоча вентиляція. Відсутнє альтернативне джерело електропостачання, тобто якщо світло відключать, вся апаратура відключиться (455 тис. грн). Потребує технічного обслуговування аналізатор крові», — зазначив Бахматов.

Водночас він додав, що в лікарні вже прокладають кисневу магістраль за кошти Фонду ІТ компанії Innovecs.

Раніше жителі і лікарі Монастириськ на Тернопільщині, де зафіксували спалах коронавірусу, заявили про погане матеріально-технічне забезпечення місцевої лікарні і закликали президента Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію.

Згодом заступник голови Монастириської райдержадміністрації Павло Дронь роз'яснив, що у Монастириському районі на Тернопільщині є 2 апарати штучної вентиляції легенів першого класу, ще 3 — меншої потужності, один з яких поламаний.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: