У КНДР звільнили австралійського студента, про зникнення якого стало відомо в кінці червня

Влада Північної Кореї звільнила затриманого австралійського 29—річного студента Алека Сігла, про зникнення якого ЗМІ повідомили в кінці червня.

Як передає The Guardian, Австралія не має власного дипломатичного представництва у Північній Кореї, тому допомога у звільненні австралійця надійшла від Швеції.

Наразі Сігл покинув КНДР і вже приземлився в аеропорту Пекіна на шляху до Японії. Студент відмовився ділитися деталями свого затримання, і причини останнього досі не відомі. Австралієць лише розповів, що відчуває себе добре, і показав журналістам знак миру.

Алек Сігл отримував ступінь магістра з корейської літератури в Університеті Кім Ір Сена (Пхеньян, столиця КНДР). Це було усвідомлене бажання австралійця, який зі шкільних років цікавився Східною Азією. Сігл навіть заснував туристичну фірму, яка організовує поїздки з Австралії до Північної Кореї.

Минулого тижня його родичі повідомили, що Сігл перестав виходити на зв'язок. Пізніше з'ясувалося, що студента затримали північнокорейська влада.

Оскільки в Австралії немає свого дипломатичного представництва у КНДР, від імені Канберри зі справою розбиралися шведська влада.

4 липня прем'єр Австралії Скотт Моррісон повідомив: Алек Сігл в безпеці і прямує додому. Він також подякував уряду Швеції та зазначив, що «закінчення цієї історії демонструє цінність закулісної роботи чиновників у вирішенні таких складних і делікатних консульських питань та важливість міжурядових зв'язків».

Професор Університету Ла Троб (Мельбурн, Австралія) Юан Грем в розмові із Reuters знайшов невипадковим, що студента звільнили через кілька днів після символічного візиту Дональда Трампа в КНДР — першого відвідування країни американським президентом в історії.

«Північна Корея не взяла б австралійського громадянина під варту, не враховуючи геополітичний контекст», — вважає експерт.

Слід зазначити, що інциденти зі зникненням і затриманням західних туристів і студентів у Північній Кореї часом закінчуються трагічно. Найгучніший випадок стався з американським студентом Отто Уормбіром, якого в КНДР засудили до 15 років примусової праці за спробу крадіжки агітаційного плаката з готелю. У 2017 році, після 17 місяців тюремного ув'язнення, його в стані коми повернули в США, де він і помер.

Нагадаємо, 30 червня 2019-го Трамп і Кім Чен Ин зустрілися у демілітаризованій зоні на кордоні двох Корей. Вони потисли руки, після чого лідер КНДР запросив Трампа символічно пройти територією Північної Кореї. Таким чином, Трамп став першим в історії президентом США, який відвідав КНДР.