Українська православна церква Московського патріархату ( УПЦ МП) заявляє, що не планує виїжджати з Києво-Печерської лаври чи вивозити святині до Росії. Про це на брифінгу у Києві 15 січня повідомив архімандрит УПЦ МП Полікарп.

Архімандрит зазначив, що священики УПЦ МП покидати святиню не збираються, оскільки «вони українці та будуть жити на своїй землі».

«Ми нікуди звідси виїжджати не збираємося і вивозити святині та Лаврську велику дзвіницю через Дніпро тягнути у Москву не збираємося», — сказав представник УПЦ МП.

Архімандрит Полікарп зазначив, що церква Московськго патріархату в’їхала у Лавру, «коли та була в жахливому стані», і привела її до ладу.

Також він додав, що в 90-х роках провели реконструкцію іконостасу у Лаврі.

Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

У грудні 2018 року повідомлялось, що Мінкульт розпочав перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян. Під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження. 

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур для Громадського зазначила, що такі звернення надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо.

Нагадаємо, 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в очільника храму — митрополита УПЦ МП Павла.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile