Співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

Як повідомляє поліція Житомирщини, правоохоронці провели 8 санкціонованих обшуків у декількох єпархіях регіону, зокрема в Житомирі, Коростені, Овручі, а також у Києві.

Зазначається, що обшуки проводилися в межах кримінальної справи, порушеної за статтею 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу.

В прес-службі УПЦ МП заявили, що обшуки пройшли в кафедральних соборах, єпархіальному управлінні, храмах та будинках священиків.

В СБУ Громадському підтвердили, що ці обшуки провели в межах тієї ж справи, що й обшуки в Києво-Печерській Лаврі. У прес-службі розповіли, що в Києві обшук пройшов у видавництві, яке виготовляло друковану продукцію на замовлення УПЦ МП.

Нагадаємо, 1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.

30 листопада співробітники СБУ прийшли з обшуками до предстоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла. Проте в УПЦ МП заявили, що обшуки провели у «підсобному приміщенні лаври».

Митрополит Павло розповів, що спецслужби в одному з його інтерв’ю «побачили образу стосовно когось».

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: