УКРАЇНА

У комітеті Ради пропонують посилити захист джерел інформації журналістів

7 вересня, 2018 12:48
УКРАЇНА/У комітеті Ради пропонують посилити захист джерел інформації журналістів
Зберегти
Вигляд
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар запропонувала посилити захист джерел інформації журналістів з огляду на ситуацію, пов’язану зі слідчими діями щодо головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар запропонувала посилити захист джерел інформації журналістів з огляду на ситуацію, пов’язану зі слідчими діями щодо головної редакторки програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької.

Про це вона сказала на прес-конференції, передає УНІАН.

«Остання історія з програмою «Схеми»... Я би сказала, що тут нам треба посилювати захист журналістських джерел, відповідно, з вивченням європейського досвіду в цьому плані, тому що у Сполучених Штатах є один досвід, і він, на жаль, не зовсім той, який би ми хотіли бачити в Україні», — наголосила Сюмар.

«У Європі є інший досвід. І це той шлях, який треба починати ставити зараз для того, щоб таких інцидентів не виникало, журналісти зі своїми джерелами почувалися більш захищеними», — зауважила Сюмар. 

4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону. 

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

Пізніше журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

7 вересня під ГПУ вимагали від Луценка відповіді у справі про доступ до телефонів журналісток.

Пов`язані новини