У Кремлі не підтвердили дату зустрічі лідерів «нормандської четвірки»

В Адміністрації президента РФ Володимира Путіна не підтвердили, що зустріч лідерів «нормандської четвірки» відбудеться 9 грудня, але «оптимістично налаштовані» щодо її проведення до кінця року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Так, в ефірі каналу «Росія 1» помічник Путіна Юрій Ушаков заявив: «Я думаю, що цього року цілком буде шанс провести. Я не можу сказати конкретні строки, бо вони все ще обговорюються, але очевидно цього року».

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков також заявив, що зустріч відбудеться до кінця року.

«Швидше ми сповнені оптимізму стосовно того, що відбудеться до (кінця року — ред.), тому що конкретних строків поки немає», — сказав він.

Нагадаємо, в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Нещодавно завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської.

Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що всі умови для проведення «нормандської зустрічі» виконані.

Президент РФ Путін тепер вимагає від України продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, який втрачає чинність 31 грудня 2019 року. Слідом за Путіним про це заявили в так званій «ДНР».

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань,
  • гарантії вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.