Парад на честь 75-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні відбудеться у будь-якому випадку, 9 травня або пізніше.

Про це в етері «Первого канала» заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає «Интерфакс».

Він заявив, що наразі жодних рішень про перенесення параду не ухвалювали. Пєсков пояснив, що це обговорюватимуть пізніше з урахуванням розвитку епідеміологічної ситуації.

«Але я можу сказати одне: ні в кого не повинно бути сумнівів, що парад Перемоги і святкування Дня перемоги буде обов'язково. Я не знаю, чи буде це 9 травня або пізніше, — але воно буде обов'язково», — заявив прессекретар президента.

Між тим, у Міноборони РФ неодноразово заявляли, що підготовка до параду Перемоги триває. З кінця березня на підмосковному полігоні «Алабино», де створена точна копія Червоної площі, йдуть спільні тренування піших парадних розрахунків і механізованих колон. У кінці квітня зазвичай техніку перебазовують у Москву.

Водночас оргкомітет 75-річчя Перемоги попросив уряд не кликати на урочистості літніх людей. У Кремлі також визнали недоцільною участь ветеранів в урочистостях 9 травня.

Зазначимо, що Україна відзначає дві дати: 8 травня оголошено Днем пам'яті і примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 і 9 травня — Дні пам'яті та примирення у всьому світі.

Згідно з резолюцією ООН, це данина пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Загальні втрати, за різними оцінками, становлять від 50 до 80 мільйонів загиблих з урахуванням і військових, і цивільного населення.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в країні не скасовуватимуть заходи до Дня перемоги 9 травня через коронавірус і вважає, що людей повинен оберігати бог.

Станом на ранок 11 квітня у світі 1 699 676 інфікованих коронавірусом. З них 102 741 пацієнт помер та 376 500 — одужали. У Росії, зокрема, 13 584 випадки інфікування: з них 106 людей померли, 1 045 — одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: