У Кремлі заперечили інформацію про те, що Росія направила бійців приватних військових кампаній для охорони президента Ніколаса Мадуро.

«Звичайно, що ні. У страха великі очі», — заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на питання журналістів про відправку до Венесуели 400 російських бійців.

Раніше інформагентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомило, що до Венесуели для безпеки президента Ніколаса Мадуро від опозиції й протестувальників прибули бійці російських приватних військових компаній.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

До того парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Уряди Іспанії, Франції і Німеччини оголосили, що готові визнати опозиційного венесуельського лідера Хуана Гуайдо президентом країни, якщо адміністрація чинного президента Ніколаса Мадуро протягом 8 днів не проведе нові президентські вибори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: