Конституційний суд України оприлюднив рішення, яким визнав конституційним закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Відповідне рішення оприлюднене на сайті КСУ.

Згідно з інформацією, закон про декомунізацію визнано таким, що не порушує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

У суді зазначили, що ці права людини можуть і мають бути обмежені в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку.

В контексті закону про декомунізацію йдеться про недопущення узурпації державної влади в Україні комуністичним режимом. Згідно з рішенням суду, засудження нацистського та комуністичного режимів та заборона їхньої символіки обумовлені легітимною метою — не допустити повернення до тоталітарного минулого.

«Пропаганда комуністичного режиму та нацистського режиму, публічне використання їхніх символів є намаганням виправдати тоталітаризм та запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей, захист яких є обов’язком усіх органів державної влади, а закон є конституційним», — йдеться у висновку суду.

Раніше повідомлялось, що Конституційний суд України визнав закон про декомунізацію конституційним.

Нагадаємо, 25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича.

Міський голова Києва Віталій Кличко пообіцяв оскаржити це рішення.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що таке рішення суду суперечить закону про декомунізацію та буде оскаржене.

Крім того, 19 червня депутати міськради Харкова підтримали повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Жукова. На Григоренка проспект був перейменований у межах декомунізації. Поліція порушила справу через повернення проспекту Жукова у Харкові.

Поділитись: