УКРАЇНА

У Маріуполі декілька тисяч людей вийшли на мітинг проти забруднення повітря в місті

29 вересня, 2018 21:46
УКРАЇНА/У Маріуполі декілька тисяч людей вийшли на мітинг проти забруднення повітря в місті
Зберегти
Вигляд
lead
Декілька тисяч мешканців Маріуполя Донецької області вийшли на акцію протесту «Я хочу дихати» з вимогою покращити екологічну ситуацію в місті.

Декілька тисяч мешканців Маріуполя Донецької області вийшли на акцію протесту «Я хочу дихати» з вимогою покращити екологічну ситуацію в місті.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Мітинг відбувся на Театральній площі, деякі його учасники прийшли у респіраторах, багато людей принесли плакати з вимогами покращати екологічну ситуацію.

Учасники акції протесту «Я хочу дихати», Маріуполь, 29 вересня 2018 року Фото: «Новости Донбасса»

Мешканці міста зазначають, що з початку вересня вітер приносив у місто брудне повітря з коксохімічного виробництва.

Учасники акції протесту «Я хочу дихати», Маріуполь, 29 вересня 2018 року Фото: «Новости Донбасса»

Учасники акції збирали підписи під зверненням до холдингу «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова, Верховної Ради, Мінрегіону, Держекоінспекції і Мінприроди. Мітингувальники вимагають встановити фільтри на місцеві підприємства, газоаналізатори на джерела викидів, а також поліпшити умови праці для робітників.

Вимоги учасників акції протесту «Я хочу дихати», Маріуполь, 29 вересня 2018 року Фото: «Новости Донбасса»

Зазначимо, що в Маріуполі розташовані два великі металургійні підприємства — «Азовсталь» та «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» — які входять до холдингу «Метінвест» Ріната Ахметова.

Відео: Ed Zarubin/YouTube

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Роспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення до Херсонської області.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу адмінкордону зупинили навчання.

6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан». 15 вересня їх знову відкрили.

7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття. Пізніше стало відомо про 61 прикордонника, який звернувся за допомогою.

Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.

Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЕкологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами. Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав.

Рятувальники Херсонщини обробили 234 км доріг та 2,5 га на пунктах пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» для мінімізації наслідків впливу викидів заводу «Кримський титан» на анексованому півострові.

11 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що в перші дні викидів у Криму окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та просила воду для нібито покриття килотонакопичувача

Поліція в Автономній Республіці Крим та Севастополі розглядає три версії забруднення повітря в анексованому Криму та на Херсонщині.

Пов`язані новини