Днями у соцмережі опублікували фото паспорту затриманого у Білорусі представника російської приватної військової компанії «Вагнера» Андрія Бакуновича, наголошуючи, що він ймовірно причетний до розстрілів на Майдані.

«Паспорт одного з затриманих бійців російської ПВК «Вагнер» в Білорусі і на другому фото — ця ж людина в дворі СБУ в Києві під час розстрілу Небесної Сотні»,йшлося у соцмережах

Водночас у коментарі hromadske прокурор у справах Майдану Олексій Донський не підтвердив дану інформацію.

«У нас інформація про цю людину відсутня. Але якби він був із спецроти Садовника і 20-го був би на Інститутській, він точно мав би у справі процесуальний статус. Бо ми по телефонах всю роту перевіряли», — сказав Донський.

Також наші джерела в правоохоронних органах зазначили, що особа з такими паспортними даними не перетинала український кордон у 2013-2014 роках, а сам Бакунович є громадянином Білорусі та Росії.

Російських бойовиків ПВК «Вагнера» затримали 29 липня, 31 липня їх взяли під варту. Вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Офіс генпрокурора України вже оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких раніше затримали в Білорусі. Серед них 9 українців.

Перед цим білоруські дипломати передали список затриманих найманців в Україну і попросили, щоб тут перевірили, чи брали вони участь у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Поділитись: