У мережі з’явилося перше з моменту затримання відео з Протасевичем. Там він заявляє про співпрацю зі слідством

Один із Telegram—каналів, пов’язаних із білоруським режимом, оприлюднив відео з Романом Протасевичем, якого 23 травня затримали в аеропорту Мінська після примусової посадки літака Ryanair, на якому він перебував.

На відео Протасевич говорить, що перебуває в слідчому ізоляторі №1 міста Мінська. У ролику видно садна на обличчі чоловіка.

«Можу заявити, що жодних проблем зі здоров’ям, зокрема із серцем чи з будь-якими іншими органами, у мене немає. Ставлення з боку співробітників до мене максимально коректне й згідно із законом», — сказав Протасевич.

«Також я зараз продовжую співпрацювати зі слідством і даю свідчення щодо зізнання в організації масових заворушень у місті Мінськ», — зазначив він у відео.

Раніше мати Протасевича Наталя розповідала, що отримувала від людей із медичних кіл інформацію про те, що її син зараз перебуває у важкому стані в одній із мінських лікарень. За словами жінки, у Романа проблеми із серцем.

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявляли, що скарг на стан здоров'я від нього в адміністрацію слідчого ізолятора не надходило.

Про що йдеться?

23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера й співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса, але під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту. Літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу.

Посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США й Україна. Литва першою заборонила авіасполучення з Білоруссю. А Велика Британія заборонила білоруській авіакомпанії літати до них.

Президент України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю. Відповідне рішення мають розглянути на позачерговій нараді 25 травня.

Про Протасевича

Після президентських виборів у Білорусі великої популярності набув Telegram-канал NEXTA, який щодня публікував перебіг подій у країні та анонсує проведення акцій. 20 жовтня 2020 року суд Центрального району Мінська визнав Telegram-канал NEXTA та його логотип «екстремістськими матеріалами».

Співзасновниками NEXTA є Степан Путило та Роман Протасевич. Їх оголосили в міждержавний розшук і внесли у список терористів у Білорусі. Проти них також відкрили кримінальні справи одразу за трьома статтями: про організацію масових заворушень, грубе порушення громадського порядку та розпалювання ворожнечі.

Протасевич — співзасновник і інших Telegram-каналів, які визнані в Білорусі екстремістськими, зокрема «Беларусь головного мозга». Останнім часом жив у Вільнюсі й був у команді Світлани Тіхановської, уточнюють наші білоруські колеги з «Єврорадіо».