В акваторії «Миколаївського суднобудівного заводу» спустили на воду після ремонту звільнений з російського полону малий броньований артилерійський катер «Нікополь».

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.

Повідомляється, що на катері відновлена боєздатність, хоча ще триває ремонт електросистем та електрообладнання, який мають завершити до кінця місяця.

Крім того, у Міноборони повідомили, що на воду був спущений МБАК «Вишгород», на якому також завершили ремонтні роботи.

«Ремонтні роботи на «Вишгороді» були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері «Нікополь» вони на фінальній стадії», — повідомив директор заводу Валерій Калашников.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: