У Мінську завершилася неузгоджена акція протесту проти «поглибленої інтеграції» Білорусі з Російською Федерацією. Наступного разу демонстранти планують вийти на вулиці 20 грудня, коли запланована двостороння зустріч Олександра Лукашенка й Володимира Путіна.

Як повідомляє «Интерфакс-Запад», між мітингувальниками й міліцією не відбулося жодних сутичок. Акція пройшла мирно і без затримань. Журналісти нарахували кількасот учасників.

Раніше повідомлялося, що протестувальники пройшли колоною від місця збору на Жовтневій площі до будівлі посольства Росії в Білорусі. Напередодні вони проголосували за резолюцію, де висловили протест проти «глибокої інтеграції з Російською Федерацією» та підписання «дорожніх карт».

Жоден зі співробітників російського посольства не вийшов до протестувальників, щоб забрати текст резолюції, тож вони віддали її міліціонеру, який відніс звернення до диппредставництва, передає «Интерфакс-Запад». Після цього учасники акції повернулися до центру міста і через майже п’ять годин після початку розійшлися, повідомляє «Еврорадио».

Наступну акцію протесту планують провести 20 грудня — в день, коли запланована ще одна зустріч президентів Білорусі та Росії з інтеграційних питань.

Раніше очікувалося, що на зустрічі лідерів Білорусі та РФ 7 грудня підпишуть документ щодо інтеграції. Проти цього виступила частина білорусів, які організували неузгоджені акції. На мітинги, які тривали 5 годин, вийшли близько тисячі осіб. Утім під час зустрічі в російському Сочі Олександр Лукашенко і Володимир Путін не домовилися про підписання будь-яких документів щодо інтеграції.

Наприкінці листопада 2019-го посол Білорусі у Росії Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін і Олександр Лукашенко домовилися про грандіозні плани щодо реалізації угоди про союзну державу, які, зокрема, передбачають створення єдиного уряду і парламенту Росії та Білорусі.

5 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Він зазначив, що сторони не ведуть діалог з політичних питань, зокрема про створення єдиного парламенту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile