У Moderna стверджують, що третя доза їхньої вакцини збільшує рівень антитіл проти штаму «Омікрон»
Три дози вакцини проти коронавірусу від американської компанії Moderna значно збільшують ефективність препарату проти нового штаму вірусу «Омікрон».
Про це компанія заявила в серії постів у Twitter.
У Moderna представили перші дослідження дії своєї вакцини проти COVID-19 на новий штам «Омікрон». Там стверджують, що після двох доз препарату в людей виявили антитіла для нейтралізації нового варіанта, проте дуже низькі.
У компанії додали, що бустерна доза вакцини значно підвищила рівень антитіл проти «Омікрону».
«Бустерна доза мРНК-1273 в кількості 50 мкг значно підвищила рівень антитіл проти "Омікрону"… Це обнадійливі дані, і ми активно працюємо над нашою трикомпонентною стратегією боротьби з варіантом "Омікрон"», — вказано у повідомленнях.
У Moderna також повідомили, що протягом найближчого тижня очікують результати досліджень щодо бустерної дози у 100 мкг.
Що за новий штам?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529 або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.
Дослідження «Омікрону»
Перші лабораторні тести в Південній Африці за 8 грудня показали, що антитіла до коронавірусу від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти «Омікрону», ніж проти звичайного коронавірусу.
Тоді ж у Pfizer заявили, що під час лабораторних тестів курс їхньої вакцини з трьох уколів зміг виробити достатньо антитіл, аби бути ефективним проти нового штаму.
Так, в Ізраїлі виявили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer забезпечує значний ступінь захисту проти нового штаму «Омікрон». Кажуть, що бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
А японський науковець виявив, що «Омікрон» поширюється на ранній стадії захворювання вчетверо активніше, ніж «Дельта».
У Сполучених Штатах експерти спостерігали за першими інфікованими новим штамом та оприлюднили дані про перебіг захворювання. Схоже, воно протікає в легкій формі.
- Поділитися: