У Молдові уряд проєвропейської Майї Санду, легітимність якого визнав ЄС, провів своє перше засідання в будівлі парламенту. В той самий час виконувач обов’язків прем’єра від Демпартії Павел Філіп провів паралельне засідання свого кабінету в будівлі уряду.

Про це повідомляє видання NewsMaker.

На засіданні уряду Санду зібрались 7 з 12 міністрів. Вони одноголосно проголосували за звільнення глави Держіснпекторату поліції Александра Пинзаря. Ініціював звільнення керівник МЗС Андрій Нестасе, який заявив, що Пинзар «служив кримінальному олігархічному режимові».

Після цього засідання уряду Санду завершилося. Новий уряд не зміг провести засідання в будівлі кабміну, оскільки нових міністрів туди не пускають. Будівля оточена протестувальниками із наметового містечка та співробітниками поліції, яка продовжує підпорядковуватися уряду Демпартії на чолі з Павлом Філіпом.

Сам Філіп провів паралельне засідання свого кабінету, давши зрозуміти, що попередня влада продовжує вважати уряд Санду нелегітимним.

На зустрічі з міністрами і керівниками різних державних інститутів Філіп заявив, що «держінститути працюватимуть в нормальному режимі, так, щоб громадяни не страждали від цього глухого кута, який можна подолати шляхом діалогу політичних сил».

Зазначається, що засідання уряду Філіпа ніде не транслювали онлайн, вочевидь, там майже не було ЗМІ. На сайті уряду немає оголошень про це засідання і не опублікована його порядок.

Нагадаємо:

Поділитись: